Aston Martin Residences - 300 Biscayne Blvd Miami, FL 33132

48for sale
17for rent
64sold
PRICE RANGE$895K TO $59M
BEDROOMS0 TO 7 BEDROOMS
YEAR BUILT2022
NUMBER OF TOTALS391
STORIES66
SQ. FT. RANGE SF TO 19868 SF
AVERAGE PRICE / SQ. FT.$1,627
AVERAGE DOM255 DAY(S)

Interested in this Property

* Required Fields

    Downtown Miami Neighborhood

    48 FOR SALE
    17 FOR RENT
    64 SOLD
    Grid
    List

    0 BEDROOMS

    DOM
     
    $925,000

    300 Biscayne Boulevard Way #1105C

    Miami FL, 33131
    $925,000
    -6.57%
    0 beds
    1 Baths
    618 SF
    $1,497/SF
    80
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $895,060

    300 Biscayne Blvd Way #805

    Miami FL, 33131
    $895,060
    -10.04%
    0 beds
    1 Baths
    618 SF
    $1,448/SF
    135
    Aston Martin Residences
    Built 2024

    1 BEDROOMS

    DOM
     
    $1,850,000

    300 Biscayne Boulevard Way #1806

    Miami FL, 33131
    $1,850,000
    -11.9%
    1 beds
    2 Baths
    n/a
    n/a
    510
    ASTON MARTIN RESIDENCES
    Built 2023
    $1,790,000

    300 Biscayne Blvd Way #2106

    Miami FL, 33131
    $1,790,000
    -5.29%
    1 beds
    2 Baths
    1,001 SF
    $1,788/SF
    52
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $1,600,000

    300 Biscayne blvd way #2908

    Miami FL, 33131
    $1,600,000
    -2.14%
    1 beds
    2 Baths
    767 SF
    $2,086/SF
    225
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $1,450,000

    300 Biscayne Blvd Way #2608

    Miami FL, 33131
    $1,450,000
    -3.27%
    1 beds
    2 Baths
    n/a
    n/a
    507
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $1,350,000

    300 Biscayne Blvd Way #3108

    Miami FL, 33131
    $1,350,000
    0%
    1 beds
    2 Baths
    767 SF
    $1,760/SF
    301
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $1,285,000

    300 Biscayne Boulevard Way #1106E

    Miami FL, 33131
    $1,285,000
    0%
    1 beds
    2 Baths
    760 SF
    $1,691/SF
    164
    ASTON MARTIN RESIDENCES
    Built 2024
    $1,049,000

    300 Biscayne Blvd Way #506E

    Miami FL, 33131
    $1,049,000
    0%
    1 beds
    2 Baths
    760 SF
    $1,380/SF
    253
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $960,000

    300 Biscayne Boulevard Way #3608W

    Miami FL, 33131
    $960,000
    0%
    1 beds
    2 Baths
    871 SF
    $1,102/SF
    71
    Aston Martin Residence
    Built 2024

    2 BEDROOMS

    DOM
     
    $3,325,000

    300 Biscayne Blvd Way #703

    Miami FL, 33131
    $3,325,000
    0%
    2 beds
    3 Baths
    1,829 SF
    $1,818/SF
    652
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $3,200,000

    300 Biscayne Blvd Way #5205W

    Miami FL, 33131
    $3,200,000
    -15.79%
    2 beds
    4 Baths
    1,699 SF
    $1,883/SF
    320
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $3,000,000

    300 Biscayne Blvd Way #1103

    Miami FL, 33131
    $3,000,000
    0%
    2 beds
    3 Baths
    1,829 SF
    $1,640/SF
    225
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $2,999,000

    300 Biscayne Blvd Way #1605

    Miami FL, 33131
    $2,999,000
    -0.03%
    2 beds
    4 Baths
    1,699 SF
    $1,765/SF
    71
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $2,995,000

    300 Biscayne Blvd Way #903

    Miami FL, 33131
    $2,995,000
    0%
    2 beds
    3 Baths
    1,829 SF
    $1,638/SF
    76
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $2,980,000

    300 Biscayne Blvd Way #1002

    Miami FL, 33131
    $2,980,000
    0%
    2 beds
    3 Baths
    1,474 SF
    $2,022/SF
    23
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $2,950,000

    300 Biscayne Blvd Way #1003

    Miami FL, 33131
    $2,950,000
    -13.24%
    2 beds
    3 Baths
    1,675 SF
    $1,761/SF
    188
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $2,645,000

    300 Biscayne Blvd Way #503C

    Miami FL, 33131
    $2,645,000
    0%
    2 beds
    3 Baths
    1,675 SF
    $1,579/SF
    251
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $2,500,000

    300 Biscayne Blvd Way #902

    Miami FL, 33131
    $2,500,000
    -3.66%
    2 beds
    3 Baths
    1,474 SF
    $1,696/SF
    617
    ASTON MARTIN RESIDENCES
    Built 2024
    $2,490,000

    300 Biscayne Blvd Way #5209

    Miami FL, 33131
    $2,490,000
    -9.45%
    2 beds
    2 Baths
    1,359 SF
    $1,832/SF
    525
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $2,450,000

    300 N Biscayne Boulevard Way #4809W

    Miami FL, 33131
    $2,450,000
    0%
    2 beds
    3 Baths
    1,437 SF
    $1,705/SF
    111
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $2,350,000

    300 Biscayne Blvd Way #2505

    Miami FL, 33131
    $2,350,000
    -5.05%
    2 beds
    4 Baths
    1,699 SF
    $1,383/SF
    254
    ASTON MARTIN RESIDENCES
    Built 2024
    $2,195,000

    300 Biscayne Boulevard Way #3506W

    Miami FL, 33131
    $2,195,000
    -5.59%
    2 beds
    3 Baths
    1,317 SF
    $1,667/SF
    185
    Aston Martin
    Built 2024
    $2,100,000

    300 Biscayne Blvd Way #2409

    Miami FL, 33131
    $2,100,000
    0%
    2 beds
    3 Baths
    1,578 SF
    $1,331/SF
    218
    ASTON MARTIN RESIDENCES
    Built 2024
    $2,000,000

    300 Biscayne Boulevard Way #3009W

    Miami FL, 33131
    $2,000,000
    90809.09%
    2 beds
    3 Baths
    1,437 SF
    $1,392/SF
    182
    Aston Martin Residence
    Built 2024
    $1,750,000

    300 BISCAYNE BLVD WAY #2009

    Miami FL, 33131
    $1,750,000
    -5.41%
    2 beds
    3 Baths
    1,578 SF
    $1,109/SF
    97
    ASTON MARTIN RESIDENCES
    Built 2024

    3 BEDROOMS

    DOM
     
    $6,550,000

    300 Biscayne Blvd Way #4604

    Miami FL, 33131
    $6,550,000
    -4.52%
    3 beds
    6 Baths
    3,536 SF
    $1,852/SF
    625
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $5,250,000

    300 Biscayne Blvd Way #4703

    Miami FL, 33131
    $5,250,000
    -8.7%
    3 beds
    5 Baths
    3,373 SF
    $1,556/SF
    518
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $4,990,000

    300 Biscayne Blvd Way #3403

    Miami FL, 33131
    $4,990,000
    0%
    3 beds
    5 Baths
    3,078 SF
    $1,621/SF
    121
    ASTON MARTIN RESIDENCES
    Built 2024
    $4,899,000

    300 Biscayne Blvd Way #4303

    Miami FL, 33131
    $4,899,000
    -7.55%
    3 beds
    5 Baths
    3,078 SF
    $1,592/SF
    507
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $4,500,000

    300 Biscayne Boulevard Way #2103C

    Miami FL, 33131
    $4,500,000
    -4.05%
    3 beds
    5 Baths
    3,078 SF
    $1,462/SF
    55
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $4,190,000

    300 Biscayne Blvd Way #3503C

    Miami FL, 33131
    $4,190,000
    0%
    3 beds
    5 Baths
    2,742 SF
    $1,528/SF
    14
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $3,950,000

    300 Biscayne Blvd way #4707

    Miami FL, 33131
    $3,950,000
    0%
    3 beds
    4 Baths
    2,350 SF
    $1,681/SF
    310
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $3,695,000

    300 Biscayne Blvd Way #2102

    Miami FL, 33131
    $3,695,000
    0%
    3 beds
    4 Baths
    n/a
    n/a
    111
    Aston Martin
    Built 2024
    $3,590,000

    300 Biscayne Blvd Way #2702

    Miami FL, 33131
    $3,590,000
    -28.13%
    3 beds
    4 Baths
    2,422 SF
    $1,482/SF
    612
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $3,250,000

    300 Biscayne Blvd Way #3407

    Miami FL, 33131
    $3,250,000
    -7.14%
    3 beds
    4 Baths
    n/a
    n/a
    127
    ASTON MARTIN RESIDENCES
    Built 2024

    4 BEDROOMS

    DOM
     
    $6,500,000

    300 Biscayne Blvd Way #4901E

    Miami FL, 33131
    $6,500,000
    -18.75%
    4 beds
    7 Baths
    3,375 SF
    $1,926/SF
    56
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $6,330,000

    300 Biscayne Blvd Way #3104

    Miami FL, 33131
    $6,330,000
    0%
    4 beds
    6 Baths
    3,536 SF
    $1,790/SF
    357
    Aston Martin Residences C
    Built 2024
    $5,550,000

    300 Biscayne Blvd Way #3704C

    Miami FL, 33131
    $5,550,000
    -6.72%
    4 beds
    6 Baths
    3,214 SF
    $1,727/SF
    138
    ASTON MARTIN RESIDENCES
    Built 2024
    $5,400,000

    300 Biscayne Blvd Way #1704

    Miami FL, 33131
    $5,400,000
    0%
    4 beds
    6 Baths
    3,225 SF
    $1,674/SF
    346
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $5,195,000

    300 Biscayne Blvd Way #3404

    Miami FL, 33131
    $5,195,000
    0%
    4 beds
    6 Baths
    3,214 SF
    $1,616/SF
    186
    Aston Martin Residences
    Built 2024

    5 BEDROOMS

    DOM
     
    $32,500,000

    300 Biscayne Boulevard Way #PH5701

    Miami FL, 33131
    $32,500,000
    0%
    5 beds
    8 Baths
    9,958 SF
    $3,264/SF
    77
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $26,500,000

    300 Biscayne Blvd Way #PH6001

    Miami FL, 33131
    $26,500,000
    -7.34%
    5 beds
    7 Baths
    9,063 SF
    $2,924/SF
    251
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $10,000,000

    300 Biscayne Blvd Way #4602

    Miami FL, 33131
    $10,000,000
    0%
    5 beds
    6 Baths
    4,434 SF
    $2,255/SF
    98
    ASTON MARTIN
    Built 2024
    $9,998,000

    300 Biscayne Boulevard Way #5002 E

    Miami FL, 33131
    $9,998,000
    0%
    5 beds
    6 Baths
    4,283 SF
    $2,334/SF
    69
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $7,900,000

    300 Biscayne Blvd Way #3201

    Miami FL, 33131
    $7,900,000
    -9.5%
    5 beds
    6 Baths
    3,994 SF
    $1,978/SF
    612
    Aston Martin Residences
    Built 2024
    $6,750,000

    300 Biscayne Blvd Way #1901

    Miami FL, 33131
    $6,750,000
    -2.88%
    5 beds
    6 Baths
    3,560 SF
    $1,896/SF
    146
    Aston Martin Residences
    Built 2024

    7 BEDROOMS

    DOM
     
    $59,000,000

    300 Biscayne Blvd Way #6301

    Miami FL, 33131
    $59,000,000
    0%
    7 beds
    14 Baths
    19,868 SF
    $2,970/SF
    612
    Aston Martin Residences
    Built 2023

    STATISTICS

    Inventory

    48for sale
    12% OF BUILDING
    17for rent
    4% OF BUILDING
    64sold
    16% OF BUILDING
    $1,627AVG Price per SF